هارد باکس چیست و چه تفاوتی با جعبه‌های معمولی دارد؟ سوم خرداد 6 نظر

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، هنگام خرید برخی کالاها بخصوص کالاهای گرانقیمت مانند موبایل، ساعت، طلا و جواهر و یا عطر هارد باکس را دیده‌اید. هارد باکس نوعی از جعبه است که از ساختار محکم و طراحی زیبایی برخوردار است و به کالایی که درون آن قرار می‌گیرد جلوه زیبایی بخشیده و حفظ و نگهداری آن را ممکن می‌سازد. به این شیوه از تولید کارتن، جعبه سخت نیز گفته می‌شود. ما در این مطلب قصد داریم درباره این محصول که توسط شرکت‌های تولید کارتن، در انواع و مدل‌های خاصی طراحی و تولید می‌شود و کارایی‌های متفاوتی دارد بپردازیم و درباره تاثیرگذاری آن در انتخاب مشتری صحبت کنیم. در انتها نیز یکی از شرکت‌های تولید کارتن را به شما معرفی خواهیم کرد که می‌توانید تولید هارد باکس و یا جعبه سخت مورد نظر خود را در انواع مختلف به آن‌ها بسپارید.

هارد باکس چیست و چگونه تولید می ‌شود؟

هارد باکس جعبه و کارتنی است که با مقوایی بسیار محکم و چند لایه تولید شده و علاوه بر طراحی خاص در باز و بسته شدن، روکش بسیار محکم با رنگ‌های زیبا نیز برای آن در نظر گرفته شده است. اگر برای فروش محصولاتی که تولید می‌کنید نیاز به جعبه‌ای دارید که بتواند تا رسیدن به دست مشتری از آن به خوبی مراقبت شود و ظاهر زیبا و لوکسی نیز به کار شما ببخشد، ما جعبه سخت یا هارد باکس را پیشنهاد می‌کنیم. وقتی به مقوله بسته‌بندی در دنیای امروز فکر می‌کنیم می‌بینیم این موضوع تا اندازه بسیار زیادی در نگاه مشتری و انتخاب وی تاثیر دارد. به همین علت است که شرکت‌های تولید کارتن و جعبه سازی سعی می‌کنند هارد باکس‌هایی را تولید نمایند که علاوه بر کیفیت از زیبایی ظاهری نیز بهره مند باشد.

هارد باکس عموماً از قرار گرفتن چند لایه مقوا کنار یکدیگر تولید می‌شود که پس از ساخت جعبه اولیه می‌توان روی آن را با کاغذهای رنگی پوشاند و یا با استفاده از طرح‌های گرافیکی خاص به آن زیبایی بیشتری بخشید و نام و اطلاعات شرکت تولید کننده محصول را روی آن درج نمود. از جعبه سخت و یا هارد باکس می‌توان در صنایع مختلف بخصوص صنایع غذایی برای حفظ و نگهداری بهتر مواد غذایی و همچنین صنایع تجاری برای بسته‌بندی بهتر و شکیل‌تر انواع کالاهای لوکس و گرانقیمت استفاده نمود. اصولاً هارد باکس به دو صورت دستی و یا با استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک در کارگاه‌های تولید کارتن تهیه می‌شود. هارد باکس‌هایی که در کارگاه تولید می‌شوند به جهت بهره‌گیری از دستگاه‌هایی که تا زدن مقوا و یا ساخت لایه‌ها را با کیفیت و دقت بیشتری انجام می‌دهند، از کیفیت بالاتری نسبت به نوع دستی آن برخوردارند. ضمن آنکه ساخت جعبه سخت به صورت دستی می‌تواند زمان بیشتری را به خود اختصاص دهد.

هارد باکس یا جعبه سخت چه تاثیری در بسته ‌بندی دارد؟

در خصوص تاثیر نوع جعبه در بسته‌بندی بهتر است با یک مثال آن را روشن کنیم. فرض کنید برای خرید عطر به یک فروشگاه عطر فروشی مراجعه کرده‌اید، فروشنده عطری را درون یک جعبه مقوایی ساده به شما معرفی می‌کند که بوی بسیار خوبی دارد. عطر دیگری را برای معرفی به شما باز می‌کند که علاوه بر رایحه بسیار عالی، دارای جعبه بسیار زیبا و محکمی است و رنگ زیبایی آن را پوشانده است و درون جعبه با پاره مخمل خوش‌رنگی پوشانده شده و عطر در این قسمت قرار گرفته است!! از نظر احساسی کدام عطر توجه شما را جلب خواهد کرد؟ بی‌شک عطری که دارای جعبه و بسته‌بندی زیباتری است.

 

باکس هدیه

نظرات

نظر خود را اضافه کنید